درباره ما

راهبرد اندیشه دیبازر در یک نگاه:

مرکز برنامه ریزی تحصیلی دیبازر ، به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه‌ی دانش‌ آموزان ایران زمین ، اقدام به برگزاری کارگاه‌های برنامه سازی و برنامه ریزی درسی و آموزش شیوه‌های مطالعه‌ی هر مبحث از کتاب درسی به صورت موضوعی ،نموده است.

یکی از مواردی که باعث می‌شود اغلب دانش آموزان به میزان تلاشی که می کنند نتیجه ی مطلوب نگیرند،تفکر اشتباه آنها در برنامه ریزی درسی است ،چون برنامه ریزی یعنی نگرش رو به آینده ،اما اغلب دانش اموزان بر اساس خاطرات خود حرکت می کنند مثلاً با بررسی برنامه‌ی یک دانش آموز به این موارد برخورد می کنیم:فیزیک خواندم…شیمی دیروز کار کردم…عربی کار شد…

در عین حال که باید در برنامه ریزی،کششی رو به جلو وجود داشته باشد تا دانش آموز به دنبال رسیدن به آن هدف حرکت روبه رشد داشته باشد.

یکی دیگر از تفکرات اشتباه جمله ی معروفی است که چند وقتی است بین دانش آموزان متداول شده است:برنامه‌ی درسی هرکس خاص خود اوست متناسب با توانمندی‌های فردی او…!

جالب است تعداد روزهای باقی مانده تا آزمون برای دانش آموزان یک مقطع در یک کلاس یکسان است ، تعداد کتاب‌ها و سرفصل ها در یک مقطع یکسان است ، توقع و انتظارات اغلب دانش آموزان قبولی در یک رشته‌ی قابل قبول ـ عالی در تهران یا شهر مرکز استان خود است و… اما پای عمل که به میان می آید به این جمله می رسیم : توانایی هر کس متفاوت از دیگری است !

به عقیده‌ی دیبازر سعی کنیم جای آنکه هدف را به خود و براساس ویژگی های فردی خود تغییر دهیم، خود را تغییر دهیم!!!

در کلاسهای برنامه سازی و برنامه ریزی دیبازر ، ما به شاگرد خوب و پرتلاش ایران زمین در هر مقطع خواهیم گفت:چه بخواند ، چگونه بخواند ، از چه مبحثی شروع کند ، از چه منابعی کار کند، چه میزان تست و سوال حل کند ، چه زمانی دوره کند ، چه زمانی کتابها را دوره کند و ….

ما به دنبال جذب دانش اموزانی هستیم که دغدغه‌ی آنها خواب و خوراک و استرس و … نباشد،بلکه دغدغه آنها درس و درس و درس باشد!

همراه شما خواهیم بود اگر جدی هستید!!!