برگزاری دوره‌ آموزشی دبیران پایه دهم در تابستان امسال/ تجهیز مدارس بر اساس برنامه درسی جدید

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌ آموزشی دبیران پایه دهم در تابستان امسال خبر داد و گفت: امسال مدارس را بر اساس برنامه درسی جدید، تجهیز می‌کنیم.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «مهمترین اولویت‌های کاری معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سال جدید چیست؟»، اظهار داشت: در سال ۹۵ با توجه به اتفاقاتی که در سال تحصیلی ۹۴ افتاد، این سال ناظر به کیفیت‌بخشی به دوره اول متوسطه است و تأکید بر روی برنامه‌هایی مانند برنامه تعالی در دوره اول متوسطه، نظارت بالینی و به‌کارگیری ظرفیت‌های گروه‌های آموزشی در دوره اول برای ارتقای کیفیت یاددهی ـ یادگیری و نظارت بر شیوه‌های تدریس معلمان و بحث درس‌پژوهی در دوره اول است.

وی ادامه داد: درس‌پژوهی یکی از شیوه‌های ارتقای کیفیت است که معلمان با مشارکت هم، طرح درس‌ها را هماهنگ می‌کنند تا بتوانند از کیفیت بالاتری برخوردار باشند.

زرافشان با اشاره به دوره دوم متوسطه افزود: امسال پایه دهم را داریم که در این میان برای ما اهمیت آماده‌سازی برای این پایه مهم بوده و چندین اقدام صورت می‌گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، اقدام اول را ساماندهی نیروی انسانی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه جدول مواد دروس به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، تألیف کتاب‌ها را انجام داده است، در تابستان آموزش معلمان در پایه دهم را انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: البته امسال آموزش معلمان با سال‌های قبل متفاوت است که آن نیز به لحاظ تنوع آموزش‌ها است؛ چرا که تا سال گذشته برای نمونه پایه پنجم و نهم را داشتیم و پایه پنجم یک معلمی بود و پایه نهم نیز علی‌رغم اینکه تعداد معلمان متنوع بودند، دروس مشترک بود.

زرافشان تصریح کرد: امسال در پایه دهم شاخه‌های نظری، فنی‌و حرفه‌ای و کاردانش را داریم و در داخل هر شاخه نیز رشته‌هایی وجود دارد که باید دبیران را در این خصوص آماده کنیم تا بتوانند دروس جدید و کتاب‌های جدیدالتألیف را ارائه کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: یکی از برنامه‌های امسال اجرای مطلوب آموزش‌های ضمن خدمت معلمان در تابستان است و در طول سال، نظارت بالینی بر اجرای برنامه‌ها انجام می‌شود تا معلمان بتوانند دروسی که در تابستان آموخته‌اند را به‌کار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیز مدارس، در سال ۹۵ نیز کاری را آغاز کردیم و در این سال تجهیزات مدارس خواهد رسید تا براساس برنامه درسی جدید، مدارس را تجهیز کنیم.

 

  • نویسنده: admin
  • تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
  • نمایش: 544 نفر
  • دسته ها:
دوره دوم متوسطه

دیدگاه شما

( الزامی )

( الزامی )

موضوعات

آمار سایت

  • 1
  • 172
  • 13,487
  • 985,576
  • 82,388

تبلیغات

ads-120

تبلیغات

آگهی موجود نیست برای اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. باتشکر