المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ به میزبانی ایران برگزار می‌شود

رئیس کمیته فنی المپیاد جهانی کامپیوتر از برگزاری المپیاد جهانی سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمید ضرابی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: المپیاد جهانی کامپیوتر فعالیت خود را از سال ۱۹۸۹ آغاز کرد و هر سال یک کشور میزبان اجرای آن است بر همین اساس، ایران در سال ۲۰۱۲ پیشنهاد، میزبانی این المپیاد را به کمیته بین‌المللی ارائه کرد که در در سال ۲۰۱۳ با آن موافقت شد و  سال ۲۰۱۷ المپیاد جهانی کامپیوتر در ایران برگزار می‌شود که وزارت آموزش‌وپرورش مجری آن است.

رئیس کمیته فنی المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ افزود: هم‌اکنون اعضای کمیته المپیاد در تهران هستند و امور اجرایی را بررسی می‌کنند، قرار است این المپیاد در هتل آزادی و هتل برگزار شود و دانش‌آموزان تا ۱۸ سال می‌توانند در آن شرکت ‌کنند.

وی گفت: این مسابقات بزرگترین مسابقات برنام‌ ریزی در سطح جهان ویژه دان‌ آموزان است که در دو روز برگزار می‌شود. دانش‌آموزان در المپیاد کامپیوتر باید سه مسئله الگوریتمی را در مدت زمان ۵ ساعته حل ‌کنند و برنامه‌هایی می‌نویسند که توسط سامانه‌های داوری اتوماتیک ارزیابی و نتایج آن بلافاصله اعلام می‌شود.

ضرابی‌زاده با اشاره به اینکه سوالات از میان پیشنهادات کشورهای مختلف توسط کمیته آموزشی ارزیابی و انتخاب می‌شود، درخصوص آمادگی ایران برای برگزاری این مسابقات عنوان کرد: در بخش فنی از یک سال قبل تمهیدات لازم برای آماده سازی مسابقات آغاز شده و از آنجا که ۳۲۰ شرکت کننده داریم باید تجهیزات و شبکه لازم را فراهم می‌کردیم که اکنون تمام این موارد فراهم است.

*هزینه های برگزاری گران است

به گزارش تسنیم، کراسیمیر مانو رئیس المپیاد جهانی کامپیوتر نیز در این نشست با بیان اینکه مسابقات طی دو روز برگزار می‌شود، عنوان کرد: دانش آموزان در اتاق امتحان حضور پیدا می‌کنند و بدون دسترسی به اینترنت و کتاب مسائل طراحی شده را حل می‌کنند. سال ۱۹۸۹ ، ۱۳ کشور شرکت داشتند و اکنون شمار شرکت کنندگان به ۸۴ کشور رسیده و قرار است سه کشور دیگر نیز به این جریان بپیوندند.

وی درباره هزینه‌های برگزاری این المپیاد گفت: از آنجا که برگزاری المپیاد نیاز به تجهیزات دارد قطعا گران است و کشور میزبان باید هزینه‌ها را تامین کند که میزان آن به ۱٫۵ تا ۲ میلیون یورو می‌رسد.

به گزارش تسنیم، محمدعلی آبام رئیس کمیته المپیاد جهانی کمیته ۲۰۱۷ نیز در این نشست با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۰۸ نفر در این المپیاد شرکت کردند، گفت: هر کشور می‌تواند چهار نماینده به المپیاد اعزام کند که نحوه انتخاب آن به خود کشورها بستگی دارد.

وی درباره هزینه‌ها و بودجه برگزاری این المپیاد عنوان کرد: دولت پذیرفته است بودجه برگزاری این المپیاد را تامین کند البته در تلاش هستیم که برای المپیاد اسپانسر بگیریم و آموزش و پرورش تنها مجری برگزاری مسابقات است.

آبام اضافه کرد: جوایز نقدی به برگزیدگان تعلق نمی‌گیرد و افراد که رتبه کسب کنند مدال دریافت می‌کنند و به نفر اول نیز جامی داده خواهد شد. از جمله مزایای برگزیده شدن در این المپیاد معافیت از کنکور سراسری است.

  • نویسنده: admin
  • تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
  • نمایش: 468 نفر
  • دسته ها:
دبیرستان , دوره دوم متوسطه

دیدگاه شما

( الزامی )

( الزامی )

موضوعات

آمار سایت

  • 0
  • 172
  • 13,487
  • 985,576
  • 82,388

تبلیغات

ads-120

تبلیغات

آگهی موجود نیست برای اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید. باتشکر